Praca na wysokościach, a gogle ze szkłami korekcyjnymi

Praca na wysokościach należy do jednych z najniebezpieczniejszych zawodów, jakie są nam znane. To właśnie w zawodach, w których musimy wykonywać prace na dużych wysokościach, najczęściej zdarzają się wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Ważne jest więc zachowanie szczególnej ostrożności oraz odpowiednie zabezpieczanie się przed upadkiem i jego następstwami. Z tego powodu tak ważne są ogólne zasady BHP przy tego typu pracach.

Jest wiele przeciwwskazań, jeżeli chodzi o pracę na dużych wysokościach. Jeżeli prace wykonywane są na wysokości wyższej niż jeden metr, powinniśmy stosować zabezpieczenia w postaci specjalnych ramp lub linek zabezpieczających nas przed upadkiem nawet z tak niewielkiej wysokości. Istnieją różne przeciwwskazania do pracy na wysokościach powyżej 3 metrów. Jednym z najtrudniejszych do obejścia jest wymóg stałego noszenia szkieł korekcyjnych. Tego typu wada skutecznie eliminuje nas jako kandydatów do pracy na wysokościach. Wyjątkiem są pracownicy, którzy stosują soczewki kontaktowe. W takim przypadku wystarczą tylko tradycyjne okresowe badania u lekarza medycyny pracy. Soczewki kontaktowe w tego typu pracy nie mogą być źle dopasowane. W odróżnieniu od okularów w razie upadku soczewki nie powodują uszkodzenia gałki ocznej, jak ma to miejsce podczas upadku i stłuczenia soczewek okularów korekcyjnych.

Oczywiście to nie jedyne przeciwwskazania, jakie eliminują nas z pracy na wysokościach. Innym czynnikiem, jaki może nas wykluczyć z tego typu pracy, są problemy sercowe. W przypadku nagłego ataku lub zasłabnięcia możemy stworzyć zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla reszty ekipy pracującej w naszym obrębie. Tego typu praca jest stworzona dla ludzi o dobrym stanie zdrowia, którzy nie uskarżają się na poważne choroby oraz potrafią zachować szczególną ostrożność podczas wykonywanych zadań. Osoby o słabym stanie zdrowia powinny zdać sobie sprawę, że nie jest to praca dla nich i lepiej będzie, jeżeli spróbują w innej branży.

Zobacz także

Praca na dźwigach.

Odśnieżanie dachów i praca na wysokościach

Wypadki przy pracy.

O nas

Na naszej stronie znajdziesz porady dotyczące sprzedaży i kupna nieruchomości oraz ciekawostki o pracy na wysokościach. Zapraszamy do czytania!

Polecamy

KAMEL - nieruchomości i mieszkania

zarządzanie nieruchomościami Warszawa


Partner

sklep geodezyjny, sprzęt geodezyjny

Sprawdź również:

http://www.sukcesnieruchomosci.pl/ - Nieruchomości Wałbrzych