Praca na dźwigach.

Wielu z nas w poszukiwaniu lepszej przyszłości i wyższych zarobków decyduje się na ekstremalne rozwiązania i szuka pracy w miejscach niebezpiecznych. Jednym z takich zawodów jest praca na dźwigach. Jest to bardzo wymagająca i ciężka praca, która dzięki temu jest też bardzo dobrze płatna. Osoby pracujące na tzw. żurawiach zarabiają nawet po kilka tysięcy złotych, a przy niektórych zleceniach zarobki sięgają nawet 10 tysięcy złotych za miesiąc. Okupione jest to jednak pewnymi wyrzeczeniami. Jaka jest jednak prawda o tym zawodzie i o oferowanych zarobkach?

Wiele opowieści o pracy na wysokościach jest mitem. Największym z nich jest jednak wysokość zarobków. Zdarza się, że pracownik dźwigu zarabia kilka tysięcy jednak bliżej mu do 4 tysięcy złotych miesięcznie niż do tych mitycznych 10 tysięcy złotych na rękę. Innym z mitów jest też brak przerw oraz praca w pieluchach. Zwykło się mówić, że pracując na dźwigu, nie ma się czasu na zejście na dół. Nic bardziej mylnego. Praca na dźwigu zazwyczaj zaczyna się o godzinie 7 rano, a kończy o 8. W międzyczasie jest jeszcze czas na przerwę.

Praca na dźwigu jest bardzo odpowiedzialna. Wystarczy moment nieuwagi, a ciężkie elementy, które transportujemy na wyższe partie budowy, mogą zniweczyć kilka tygodni pracy lub nawet spadając spowodować śmierć współpracowników. Praca dźwigowego jest zadaniem dla osób odważnych, które nie mają lęku wysokości. Przechyły dźwigu często sięgają nawet kilku metrów, co jest bardzo częstym przypadkiem. Dosyć często dochodzi też do wypadków. Przy dużych wiatrach i sporych obciążeniach ramienia dźwigu czuć falowanie jak na statku. Osoby o słabym żołądku także nie mają co szukać w tej pracy. Nie przeszkadza to jednak osobom, które w pogoni za lepszymi zarobkami pomimo ciężkich warunków i dużego ryzyka starają się dostać do tej pracy. Dzięki odważnym pracownikom możliwe są różne bardzo duże budowy oraz prace na wysokościach. Nie dziwi więc nikogo, że płace pracowników dźwigów są sporo wyższe od przeciętnej średniej krajowej.
 

 

Zobacz także

Odśnieżanie dachów i praca na wysokościach

Wypadki przy pracy.

Praca na wysokościach, a gogle ze szkłami korekcyjnymi

O nas

Na naszej stronie znajdziesz porady dotyczące sprzedaży i kupna nieruchomości oraz ciekawostki o pracy na wysokościach. Zapraszamy do czytania!

Polecamy

KAMEL - nieruchomości i mieszkania

zarządzanie nieruchomościami Warszawa


Partner

sklep geodezyjny, sprzęt geodezyjny

Sprawdź również:

http://www.sukcesnieruchomosci.pl/ - Nieruchomości Wałbrzych